Moringa – Sportuojantiems

Moringa (Moringa oleifera) yra tropinis augalas, turintis daug naudingų savybių ir maistinių medžiagų. Šio augalo lapai, sėklos, žievė ir šaknys jau seniai naudojamos tradicinėje medicinoje dėl antioksidacinių, priešuždegiminių ir kitų sveikatą gerinančių savybių. Pastaruoju metu moringa susilaukia vis daugiau dėmesio kaip supermaistas, ypač tarp sportuojančių ir besirūpinančių savo fizine forma.

Moringa

Moringos nauda sportuojantiems:

Energijos ir ištvermės didinimas

Moringa yra puikus antioksidantų, vitaminų, mineralų ir maistinių skaidulų šaltinis. Dėl to ji padeda:

 • Padidinti energijos lygį
 • Greičiau atsistatyti po treniruočių
 • Išlaikyti dėmesį ir susikaupimą ilgesnį laiką
 • Kovoti su nuovargiu

Be to, moringa turi antioksidanto chlorogeno rūgšties, kuri gali padėti greičiau deginti riebalus ir taip pagerinti sportininkų ištvermę.

Riebalų degimo skatinimas

Moringa gali padėti greičiau deginti riebalus ir kontroliuoti kūno masę dėl antioksidantų gausos bei chlorogeno rūgšties, lėtinančios gliukozės įsisavinimą.

Tyrimai parodė, kad vartojant moringą sumažėja insulinas ir gliukagonas, todėl lėčiau kaupiasi riebalai. Be to, moringos milteliai trukdo riebalų susikaupimui, nes pagreitina jų skaidymą.

Raumenų augimo ir atsistatymo skatinimas

Moringa yra puikus augalinės kilmės baltymų šaltinis, turintis visas 9 nepakeičiamąsias aminorūgštis, reikalingas raumenų augimui.

Be to, moringos antiuždegiminės savybės padeda greičiau atsigauti po traumų ar intensyvių treniruočių. Reguliariai vartojant moringą, raumenys atsistato efektyviau.

Kaulų ir sąnarių sveikata

Dėl didelio kalcio ir fosforo kiekio moringa naudinga kaulams ir sąnariams. Šie mineralai padeda stiprinti kaulus, sąnarius ir sausgysles – labai svarbu sportuojantiems.

Be to, moringos priešuždegiminės savybės gali padėti sumažinti sąnarių skausmą ir uždegimą po treniruočių ar traumų.

Antioksidantų gausa

Intensyvios treniruotės didina laisvųjų radikalų susidarymą, kurie ardо ląsteles ir audinius. Moringa turi daug antioksidantų, tokių kaip kvercetinas, chlorogeno rūgštis, karotenoidai, kurie neutralizuoja laisvuosius radikalus.

Dėl to moringa padeda apsaugoti raumenis, kaulus, vidaus organus nuo oksidacinės pažaidos ir uždegimo.

Imuniteto stiprinimas

Moringa yra tikras vitaminų ir mineralų šaltinis, ypač vitaminų C, A, B6, geležies. Todėl ji padeda stiprinti imunitetą ir apsaugoti nuo peršalimo, gripo ir kitų infekcijų.

Tai labai svarbu sportuojantiems, nes sergant tenka praleisti treniruotes, o imunitetas nuo jų silpsta.

Antioksidantų gausa

Moringa turi daug antioksidantų, tokių kaip vitamino C, karotenoidų, flavonoidų, kurie kovoja su laisvaisiais radikalais ir lėtina senėjimo procesus.

Dėl to moringa gali padėti išsaugoti jaunatvišką odą, sumažinti raukšlių atsiradimą, spuogų ir kitų odos problemų tikimybę.

Kaip vartoti moringą?

Moringą galima vartoti įvairiomis formomis:

 • Moringos milteliai – išdžiovinti ir sumalti lapai. Juos patogu įmaišyti į kokteilius, sriubas, padažus.
 • Moringos arbata – vienas populiariausių moringos vartojimo būdų. Tiesiog užplikykite miltelius arba džiovintus lapus karštu vandeniu.
 • Moringos aliejus – spaudžiamas iš sėklų. Tinka maistui ruošti bei odos ir plaukų priežiūrai.
 • Moringos kapsulės – patogus papildų variantas.

Rekomenduojama dozė – apie 1 arbatinis šaukštelis (5 g) miltelių per dieną. Prieš vartojimą pasitarkite su gydytoju.

Nors moringa laikoma saugiu maisto produktu, kai kurie žmonės gali patirti tokius šalutinius poveikius kaip viduriavimas, pilvo skausmai, pykinimas. Jei pasireiškia stipresni simptomai, nutraukite vartojimą.

Taip pat nerekomenduojama vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu.

Apibendrinant, moringa yra naudingas maisto papildas sportuojantiems ir norintiems pagerinti savo fizinę formą bei sveikatą. Dėl antioksidacinių, priešuždegiminių savybių bei maistinių medžiagų gausos moringa gali padėti padidinti ištvermę, raumenų masę, greičiau atsigauti po treniruočių.

Moringos nauda sveikatai:

 • Didina energiją ir ištvermę
 • Padeda greičiau deginti riebalus
 • Gerina raumenų augimą ir atsistatymą
 • Stiprina kaulus ir sąnarius
 • Didina antioksidantų lygį
 • Stiprina imunitetą
 • Lėtina odos senėjimą
 • Gerina virškinimo sistemos veiklą

Tad jei ieškote natūralių būdų sustiprinti organizmą ir pasiekti geresnių sportinių rezultatų, moringa gali būti puikus pasirinkimas.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas