Avokadai. Jų Nauda Sportuojantiems Ir Įtraukimas Į Mitybą

Avokadai – tai tropiniai vaisiai, turintys daug naudingų savybių. Nors avokaduose gausu kalorijų ir riebalų, tačiau tai daugiausiai nesočiųjų riebalų rūgščių, kurios itin naudingos sportuojantiems. Be to, avokaduose gausu baltymų, angliavandenių, vitaminų, mineralų ir antioksidantų. Todėl avokadai gali būti puikus sportininkų mitybos pagrindas, padedantis palaikyti energiją, raumenų augimą bei greitą atsigavimą.

Avokadai

Kiek kalorijų turi avokadas?

Vienas vidutinio dydžio avokadas (apie 120 gramų) suteikia apie 240 kalorijų. Jis turi apie 3 gramų baltymų, 21 gramą angliavandenių ir apie 20 gramų riebalų (daugiausiai mononesočiųjų ir polinesočiųjų). Avokaduose taip pat gausu skaidulų – apie 7 gramus 100 gramų produkto.

Be to, avokadai turi svarbių vitaminų – A, C, E, K, B grupės, taip pat mineralų kaip kalis, geležis, magnis, cinkas. Antioksidantų kaip luteino avokaduose taip pat netrūksta. Todėl iš avokadų galima gauti platų spektrą reikalingų maistinių medžiagų.

Avokadų nauda sportuojantiems

Energija treniruotėms

Dėl didelio kiekio riebalų, avokadai suteikia ilgalaikės energijos. Riebalų rūgštys išsiskiria lėčiau nei angliavandeniai, todėl energija iš jų tiekiama tolygiai. Tai labai svarbu sportuojant, nes padeda išlaikyti jėgas visos treniruotės metu. Prieš treniruotę suvalgytas avokadas suteiks energijos visai treniruočių sesijai.

Padeda greičiau atsigauti

Dėl antioksidantų kaip vitaminas C ir E, avokadai padeda greičiau atsigauti po intensyvių fizinių krūvių. Šie antioksidantai neutralizuoja treniruočių metu susidariusius laisvus radikalus ir neleidžia jiems pažeisti raumenų audinių. Todėl vartojant avokadus atsigavimas po treniruočių pagreitėja.

Skatina raumenų augimą

Norintiems didinti raumenų masę, avokadai taip pat gali būti naudingi. Jie turi pakankamai baltymų, reikalingų raumenų augimui. Be to, juose esantys mononesotieji riebalai padeda geriau pasisavinti iš maisto gaunamus baltymus. Todėl avokadai gali padėti efektyviau didinti raumenų masę sportuojant.

Reguliuoja kraujospūdį

Dėl didelio kiekio kalio, avokadai padeda reguliuoti kraujospūdį. O tai itin svarbu sportuojant, nes per didelis kraujospūdis gali būti pavojingas. Vienas avokadas patenkina net 14% rekomenduojamos kalio paros normos, todėl jis gali padėti išlaikyti normalų kraujospūdį treniruočių metu.

Gerina regėjimą

Avokaduose esantis antioksidantas luteinas padeda išlaikyti gerą regėjimą. Kadangi sportuojant akys patiria didesnį krūvį, luteino gavimas iš avokadų gali padėti apsaugoti akis nuo pažeidimų ir susitrenkimo.

Kaip įtraukti avokadus į sportininkų mitybą

Norint pasinaudoti visomis avokadų teikiamomis naudomis, galima išbandyti įvairius avokadų patiekalus ir užkandžius:

  • Avokadų ir vištienos salotos su cinamonu prieš treniruotę suteiks energijos.
  • Po treniruotės avokadų tyrelė atstatys elektrolitų balansą.
  • Avokadų kremas sumaišytas su bananu ir valgomas su duona padės atsigauti.
  • Avokadų ir kiaušinių apkepas – puikus baltymų šaltinis raumenų augimui.
  • Avokadų sriuba su daržovėmis suteiks energijos ir vitamino C.

Avokadus galima įtraukti į įvairius patiekalus – sumuštinius, salotas, kokteilius, padažus, užtepus ant duonos. Jų naudą sportuojantys pajus greitai.

Avokadų nauda

Apibendrinimas

  • Avokadai pasižymi dideliu kiekiu naudingų riebalų, baltymų, vitaminų, mineralų.
  • Jie suteikia ilgalaikės energijos, padeda greičiau atsigauti po treniruočių.
  • Avokadai skatina raumenų augimą, reguliuoja kraujospūdį, gerina regėjimą.
  • Juos patartina įtraukti į įvairius patiekalus prieš ir po treniruočių maksimaliai pasinaudoti jų teikiama nauda.
  • Sportuojantys turėtų dažniau rinktis avokadus savo mityboje.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas