Graikiškas Jogurtas Kcal – Maistinė Vertė

Graikiškas jogurtas pastaruoju metu tapo labai populiarus dėl savo maistingumo ir naudos sveikatai. Jis skiriasi nuo įprasto jogurto tuo, kad jame yra dvigubai daugiau baltymų ir mažiau laktozės.

Graikiškame jogurte taip pat gausu probiotikų, kurie padeda virškinti, stiprina imuninę sistemą ir padeda mesti svorį. 100 gramų paprasto graikiško jogurto yra apie:

  • Baltymai – 10 g
  • Riebalai – 2-5 g
  • Angliavandeniai – 3-8 g

Tai reiškia, kad 100 gramų graikiško jogurto vidutiniškai yra 75-80 kalorijų. Palyginimui, tokio pat kiekio paprastame jogurte yra apie 60 kalorijų.

Nors graikiškame jogurte riebalų kiekis yra didesnis, tačiau tai daugiausiai sočiųjų riebalų rūgščių. Jos padeda reguliuoti cholesterolio kiekį ir apsaugo širdį.

Be to, graikiškas jogurtas pasižymi aukštu maistinių skaidulų kiekiu, kuris padeda kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje. Jis taip pat turi daug kalcio ir vitamino B12.

Toliau pateikiama graikiško jogurto maistinės vertės lentelė, palyginti su paprastu jogurtu ir pupele.

Maisto produktas Baltymai (g) Angliavandeniai (g) Riebalai (g) Kalorijos (kcal)
Graikiškas jogurtas (100g) 10 4 3 75
Paprastas jogurtas (100g) 5 5 2 60
Virtos pupelės (100g) 9 20 1 120

Kaip matome, graikiškas jogurtas pasižymi didesniu baltymų ir mažesniu angliavandenių kiekiu nei paprastas jogurtas ar pupelės.

Nepaisant šiek tiek didesnio kaloringumo, graikiško jogurto suvartojimas yra naudingas dėl jo teigiamo poveikio virškinimui, cholesterolio kontrolei ir svorio metimui.

Tad jei norite papildyti savo mitybą vertingais baltymais ir probiotikais, rinkitės graikišką jogurtą. Geriausia vartoti neriebų, be priedų jogurtą, kad gautumėte daugiau naudos sveikatai.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas