Coca Cola Kcal – Maistinė Vertė

Coca Cola yra vienas populiariausių ir labiausiai parduodamų gaiviųjų gėrimų pasaulyje. Šis gėrimas turi ilgą istoriją, siekiančią 1886 metus, kai jis buvo sukurtas JAV. Nuo to laiko Coca Cola išpopuliarėjo visame pasaulyje ir yra vienas atpažįstamiausių prekės ženklų.

Tačiau daugelis žmonių nėra tikri, kiek kalorijų turi Coca Cola. Šiame straipsnyje panagrinėsime Coca Colos kaloringumą ir kitus maistinių medžiagų kiekius.

Pagrindinė Coca Colos sudedamoji dalis yra cukrus. 12 uncijų (355 ml) skardinėje klasikinės Coca Colos yra 39 gramų angliavandenių, iš kurių visi yra cukrūs. Tai sudaro apie 10 arbatiniai šaukštelių cukraus.

Dėl didelio cukraus kiekio Coca Cola yra labai kaloringas gėrimas. Toliau pateiktoje lentelėje nurodytas tipinis klasikinės Coca Colos kaloringumas:

Kiekis Kalorijos
12 uncijų (355 ml) 140
20 uncijų (591 ml) 240

Kaip matome, net 12 uncijų Coca Coloje yra 140 kalorijų, o tai sudaro apie 7% suaugusio žmogaus rekomenduojamos paros normos. Vartojant didesnius kiekius, šis skaičius greitai didėja.

Be angliavandenių, Coca Coloje taip pat yra kofeino. 12 uncijų porcijoje yra apie 34 mg kofeino, kas prilygsta maždaug pusei puodelio kavos.

Nors Coca Cola teikia malonumą savo saldžiu skoniu, ji turėtų būti vartojama saikingai dėl didelio cukraus ir kalorijų kiekio. Rekomenduojama rinktis mažesnes porcijas arba dietinę Coca Colą.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas