Kiaulienos Faršas Kcal – Maistinė Vertė

Kiaulienos faršas yra populiarus maisto produktas Lietuvoje, naudojamas įvairiems patiekalams gaminti. Tačiau svarbu žinoti jo maistinę vertę, kad galėtumėte sveikai ir subalansuotai maitintis.

Štai kiaulienos faršo maistinės savybės 100 gramų:

Maistinės medžiagos Kiekis
Energinė vertė 172 kcal
Baltymai 16 g
Riebalai 12 g
Sočieji riebalai 5 g
Angliavandeniai 0 g
Cukrūs 0 g
Skaidulos 0 g
Natris 0,5 g

Kaip matote, 100 gramų kiaulienos faršo turi 172 kilokalorijas (kcal), kurios daugiausia gaunamos iš baltymų ir riebalų. Jis taip pat turi nemažai sočiųjų riebalų, bet visai neturi angliavandenių ar cukrų.

Kiaulienos faršo maistingumas priklauso nuo jo sudėties. Pavyzdžiui, liesas faršas turės mažiau kilokalorijų ir riebalų nei riebesnis. Be to, pridedant įvairių priedų, tokie kaip grūdinės kultūros, daržovės ar prieskoniai, galima padidinti faršo maistinę vertę.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad per didelis sočiųjų riebalų vartojimas gali būti žalingas sveikatai ir didinti cholesterolio kiekį kraujyje. Todėl rekomenduojama rinktis liesą kiaulienos faršą ir vartoti jį kartu su daržovėmis ar grūdinėmis kultūromis.

Taip pat svarbu nepamiršti, kad faršo maistinė vertė priklauso ne tik nuo jo paties sudėties, bet ir nuo to, kaip jis pagaminamas. Keptas ar troškintas faršas įgaus daugiau riebalų nei virimas vandenyje ar garuose.

Tad apibendrinant – kiaulienos faršas gali būti vertingas baltymų, geležies ir kitų maistinių medžiagų šaltinis. Tačiau svarbu rinktis liesą faršą, derinti jį su daržovėmis ir grūdinėmis kultūromis bei tinkamai gaminti.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas