Rauginti Agurkai Kcal – Maistinė Vertė

Rauginti agurkai yra populiarus užkandis Lietuvoje, ypač vasarą. Jie pasižymi savitu rūgščiu skoniu ir yra labai mažai kaloringi.

Agurkų rauginimo procesas pašalina dalį angliavandenių, todėl raugintuose agurkuose lieka mažiau kalorijų nei šviežiuose. 100 gramų raugintų agurkų vidutiniškai turi apie 11 kalorijų. Palyginimui, 100 gramų šviežių agurkų turi apie 15 kalorijų.

Žemiau pateiktoje lentelėje matome kiek kalorijų ir kitų maistinių medžiagų yra 100 gramų įvairių rūšių raugintų agurkų:

Raugintų agurkų rūšis Kalorijos, kcal Baltymai, g Riebalai, g Angliavandeniai, g
Įprasti rauginti agurkai 11 0,6 0,1 2,4
Rauginti agurkai su česnaku 12 0,5 0,1 2,7
Rauginti agurkai su kmynais 13 0,6 0,2 2,8

Kaip matome, skirtingų rūšių raugintuose agurkuose kaloringumas šiek tiek skiriasi, bet iš esmės visų rūšių rauginti agurkai yra labai mažai kaloringi.

Todėl raugintus agurkus drąsiai galima vartoti norintiems kontroliuoti kūno svorį ar laikytis dietos. 100 gramų raugintų agurkų tesudaro apie 1% suaugusio žmogaus paros poreikio kalorijų.

Be to, dėl mažo kaloringumo raugintus agurkus galima valgyti dideliais kiekiais neprisivalgius liekų kalorijų. Tad rauginti agurkai – puikus pasirinkimas norint pasimėgauti skaniu užkandžiu bet kuriuo metu!

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas