Obuoliai – Vitaminų, Mineralų Ir Skaidulų Šaltinis Sportuojantiems

Obuoliai jau seniai laikomi vienu sveikiausių ir naudingiausių vaisių. Jie turi daug vitaminų, mineralų, antioksidantų, skaidulų bei nesudėtingų angliavandenių. Todėl jie ypač tinka ir yra naudingi žmonėms, kurie sportuoja ir daug juda. Šie vaisiai puikiai atstato energiją, suteikia reikalingų maistinių medžiagų audinių funkcijoms palaikyti bei padeda greičiau atsigauti po treniruočių.

Obuoliai

Obuolių nauda sportuojantiems

Vienas iš pagrindinių obuolių privalumų sportuojantiems – tai lengvai pasisavinami angliavandeniai, kurie greitai papildo energijos atsargas. 100 g obuolių vidutiniškai suteikia apie 10-15 g angliavandenių, daugiausia fruktozės ir gliukozės. Šie cukrūs greitai pasisavinami ir pakelia gliukozės lygį kraujyje, o tai itin svarbu po intensyvių fizinių krūvių. Tačiau dėl didelio kiekio skaidulų, cukrų į kraują patenka palaipsniui, todėl energija iš obuolių gaunama ilgesniam laikui.

Be to, obuoliuose gausu vandens, tad jie puikiai atgaivina, padeda atstatyti skysčių balansą po prakaitavimo treniruočių metu. 100 g obuolių suteikia apie 85 g vandens. Obuolių galima lengvai pasiimti į treniruotes ar varžybas ir užkąsti tarp pratimų ar per pertraukas.

Dėl didelio kiekio skaidulų, obuoliai sukuria ilgalaikį sotumo jausmą, padeda išvengti per didelio alkio. Vidutiniškai 100 g obuolių suteikia apie 2,5 g skaidulų. Sportuojant labai svarbu kontroliuoti suvalgomų kalorijų kiekį, o obuoliai čia yra puikus pagalbininkas.

Galiausiai, obuoliuose gausu įvairių antioksidantų – vitaminų, polifenolių, kurie apsaugo raumenis nuo pertempimo treniruočių metu bei padeda greičiau atsigauti. Ypač daug antioksidanto vitamino C obuoliuose randama.

Kiek kalorijų turi obuoliai?

Vidutinio dydžio obuolys (100 g) suteikia apie 50-80 kalorijų. Beveik visos šios kalorijos gaunamos iš lengvai pasisavinamų angliavandenių. Obuoliuose beveik nėra riebalų, o baltymų kiekis itin mažas.

Todėl obuoliai gana mažai kaloringi, palyginti su kitais vaisiais. Pavyzdžiui, 100 g braškių turi apie 30 kcal, bananų – 88 kcal, apelsinų – 45 kcal. Taigi obuoliai turi vidutiniškai mažiausiai kalorijų tarp populiarių vaisių.

Obuolių nauda

Išvados

  • Obuoliai turi daug naudingų medžiagų – vitaminų, mineralų, antioksidantų, skaidulų, kurie reikalingi sportuojantiems.
  • Jie suteikia lengvai pasisavinamų angliavandenių energijai greitai atstatyti.
  • Dėl mažo kaloringumo obuoliai tinka svorio kontrolei.
  • Obuolius patogu nešiotis į treniruotes ir užkąsti tarp pratimų.

Obuoliai turėtų tapti neatsiejama sportininko mitybos dalimi.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas