Baltymų Suvartojimo Skaičiuoklė

Baltymai yra esminis makroelementas, kuris atlieka lemiamą vaidmenį beveik visuose biologiniuose procesuose. Pakankamas baltymų suvartojimas yra gyvybiškai svarbus raumenų masei didinti, riebalams mažinti, fiziniam pajėgumui gerinti, imuninei funkcijai palaikyti ir bendrai sveikatai išlaikyti. Tačiau daugelis žmonių nežino savo optimalaus kasdienio baltymų poreikio. Būtent čia ir praverčia baltymų suvartojimo skaičiuoklė.

[fcp-protein-intake-calculator]

Baltymų suvartojimo skaičiuoklė leidžia įvesti tokius duomenis kaip jūsų svoris, ūgis, amžius ir fizinio aktyvumo lygis, kad nustatytų rekomenduojamą kasdienį baltymų suvartojimą, pritaikytą individualiems jūsų poreikiams. Skaičiuoklė naudoja moksliškai patvirtintas formules ir rekomendacijas baltymų suvartojimui apskaičiuoti, kad pateiktų baltymų suvartojimo intervalo įvertinimus jūsų tikslams – ar tai būtų bendra sveikata, svorio metimas, raumenų masės didinimas ar fizinis pajėgumas.

Nors egzistuoja minimalios baltymų suvartojimo rekomendacijos, skirtos išvengti trūkumo, tyrimai rodo, kad didesnis baltymų suvartojimas gali būti naudingas, ypač aktyviems asmenims ir sportininkams. Baltymų skaičiuoklės padeda įvertinti optimalų baltymų suvartojimą būtent jūsų situacijai, o ne tiesiog minimalų kiekį, reikalingą išvengti trūkumo.

Kaip veikia baltymų suvartojimo skaičiuoklės?

Baltymų suvartojimo skaičiuoklės naudoja įvairias formules ir moksliniais tyrimais pagrįstas rekomendacijas, kad pateiktų baltymų suvartojimo įvertinimus pagal jūsų individualius duomenis ir tikslus. Štai kaip dauguma skaičiuoklių nustato baltymų poreikį:

 • Svoris ir ūgis: Jūsų bendras kūno svoris ir ūgis naudojami nustatyti minimalų bazinį baltymų poreikį remiantis tokiais nustatytais reikalavimais kaip 0,8 g baltymų 1 kg kūno svorio.
 • Fizinio aktyvumo lygis: Jūsų fizinio aktyvumo lygis leidžia skaičiuoklei įtraukti padidėjusį baltymų poreikį dėl didesnio fizinio aktyvumo. Labai aktyvūs asmenys turi didesnį baltymų poreikį nei sėdimą gyvenseną gyvenantys žmonės.
 • Tikslai: Pasirenkant tokius tikslus kaip raumenų masės didinimas arba riebalų mažinimas, gali būti padidintos baltymų rekomendacijos, kad būtų patenkinti konkrečius tikslams reikalingus baltymų poreikius, viršijančius bazinius reikalavimus.
 • Rekomenduojamo suvartojimo intervalas: Dauguma skaičiuoklių pateikia rekomenduojamo suvartoti baltymų kiekio intervalą gramais per dieną, o ne vieną skaičių, kad būtų atsižvelgta į individualų poreikių svyravimą.
 • Formulių optimizavimas: Kai kurios skaičiuoklės rekomendacijas tikslina naudodamos specializuotas formules, optimizuotas sportiniam, o ne bendram sveikatos stiprinimui.

Apibendrinant, jūsų unikalūs duomenys įvedami į moksliniais tyrimais pagrįstas formules, kad būtų pateiktas optimalus baltymų suvartojimo intervalas, pritaikytas būtent jūsų situacijai ir tikslams.

Baltymų Suvartojimo Skaičiuoklė

Baltymų suvartojimo skaičiuoklės naudojimo gidas

Naudotis baltymų suvartojimo skaičiuokle nesudėtinga, tačiau norint gauti poreikius atitinkančias rekomendacijas, svarbu įvesti tikslius duomenis. Štai žingsnis po žingsnio naudojimo gidas:

1 žingsnis: įveskite savo svorį ir ūgį

Būtinai naudokite savo esamą svorį ir ūgį. Tai leis skaičiuoklei apskaičiuoti jūsų bazinį baltymų poreikį pagal bendrą kūno masę. Skirtingose skaičiuoklėse gali būti naudojami skirtingi matavimo vienetai, pvz., svarai arba kilogramai.

2 žingsnis: pasirinkite fizinio aktyvumo lygį

Pasirinkite geriausiai jūsų bendrą fizinio aktyvumo lygį atspindintį variantą. Atsižvelkite į savo treniruočių planą ir įprastą judėjimą per dieną. Didesnis aktyvumas reiškia didesnį baltymų poreikį.

3 žingsnis: nustatykite tikslą

Pasirinkite visus aktualius tikslus, pvz., raumenų masės didinimą, riebalų mažinimą ar sportinių rezultatų gerinimą. Skaičiuoklė padidins baltymų rekomendacijas, kad būtų patenkinti tikslui reikalingi poreikiai.

4 žingsnis: gaukite rekomenduojamą baltymų suvartojimo intervalą

Skaičiuoklė apdoros jūsų įvestus duomenis ir pateiks rekomenduojamą baltymų suvartojimo intervalą gramais per dieną, optimizuotą pagal jūsų situaciją. Tai bus optimalaus kasdien suvartoti baltymų kiekio įvertinimas.

5 žingsnis: tolygiai paskirstykite baltymus per dienos valgius

Kad maksimizuotumėte raumenų baltymų sintezę, stenkitės suvartoti baltymus tolygiai per visą dieną, juos paskirsčius per valgius.

Kokybės baltymų šaltinių svarba

Suskaičiavę savo baltymų poreikį, svarbu gauti tuos gramus iš kokybiškų, maistingų šaltinių. Pirmenybę teikite viso maisto baltymų šaltiniams, pvz.:

 • Liesa mėsa: vištiena, kalakutiena, liesa jautiena
 • Žuvis: lašiša, tunas, tilapija
 • kiaušiniai: vištų kiaušiniai
 • Pieno produktai: graikiškas jogurtas, varškė
 • Ankštinės daržovės: lęšiai, pupelės, žirniai
 • Soja: tofu, edamame
 • Baltymų milteliai, pvz., iš whey arba kazeino, taip pat gali būti naudingi papildai.

Venkite pernelyg pasikliauti perdirbtais šaltiniais, pvz., dešromis ar batonėliais. Stenkitės suvartoti baltymus subalansuotai, daugiausia iš kokybiškų natūralių šaltinių, kad palaikytumėte sveikatą ir gerintumėte sportinius rezultatus.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas