Proteino Milteliai – Nauda It Kaip Vartoti Sportuojantiems

Proteino milteliai šiuo metu yra vienas populiariausių maisto papildų tarp sportuojančių žmonių. Jie padeda padidinti raumenų masę, greičiau atsigauti po treniruočių ir pasiekti geresnių sportinių rezultatų. Tačiau kokia iš tikrųjų yra šių miltelių nauda?

Proteino Milteliai

Raumenų augimas

Pagrindinė priežastis, kodėl sportuojantys imasi vartoti proteino miltelius – tai raumenų augimas. Baltymai, kurie sudaro net iki 20% šių miltelių, yra būtini norint padidinti raumenų masę. Be pakankamos baltymų apimties raumenys negali tinkamai atsigauti po sunkių treniruočių.

Todėl papildomi baltymai iš proteino miltelių užtikrina, kad raumenys gauna visas reikalingas maisto medžiagas augimui skatinti. Nustatyta, kad sportuojantys, vartojantys proteino papildus, pasiekia iki 50% didesnį raumenų masės prieaugį nei tie, kurie jų nevartoja.

Greitesnis atsigavimas

Intensyvios treniruotės sukelia raumenų pažeidimus, todėl pakankamas baltymų kiekis padeda greičiau atstatyti pažeistus audinius. Proteinai skatina sintezuotis naujiems raumenų skaidulų baltymams, o tai lemia efektyvesnį jų atsigavimą.

Tyrimai rodo, kad sportuojantys, vartojantys proteino papildus iš karto po treniruočių, jaučia žymiai mažiau raumenų skausmo kitą dieną. Tai leidžia dažniau treniruotis ir geriau progresuoti.

Didesnė jėga ir ištvermė

Padidėjusi raumenų masė suteikia daugiau jėgos, galingumo ir ištvermės, kas labai svarbu keliant sunkius svorius ar atliekant ilgą kardio treniruotę. Sportuojantieji, vartojantys proteino papildus, fiksuoja didesnius svarmenų kėlimo rekordus.

Be to, pakankamas baltymų kiekis neleidžia raumenims skaidytis per ilgas ištvermės treniruotes, pavyzdžiui, bėgimą ar dviračių sportą. Todėl sportininkai jaučia daugiau jėgų visoje treniruotėje ir pasiekia geresnių rezultatų.

Kokius proteino miltelius rinktis?

Rinkoje galima rasti įvairiausių proteino miltelių – svarbiausia pasirinkti tokius, kurie labiausiai atitinka jūsų poreikius. Pagrindiniai kriterijai, į kuriuos reikia atsižvelgti:

Baltymų šaltinis

Populiariausi proteino miltelių šaltiniai yra karvės pienas, kiaušiniai, žirniai ir pupelės bei įvairūs augaliniai mišiniai. Pieno baltymai pasižymi aukštesne biologine verte, todėl yra geriau įsisavinami. Tačiau augaliniai baltymai tinka veganams arba tiems, kurie netoleruoja pieno produktų.

Skaidymosi greitis

Greitai ir lėtai skaidomi baltymai papildo vienas kitą. Todėl geriausia rinktis mišinį, kuriame būtų abiejų rūšių. Lėtai skaidomi baltymai ilgiau išlaiko aminorūgščių koncentraciją kraujyje, o greitai – suteikia jų daugiau iš karto po treniruotės.

Skonis

Dauguma proteino miltelių turi neutralų skonį, tačiau kai kurie gaminami įvairių kvapiųjų priedų. Mėgstamiausi pasirinkimai yra vanilė, šokoladas, braškių ar bananų skoniai. Taip pat galima rinktis ir nesaldintus miltelius.

Kaina

Pigesni produktai dažniausiai būna prastesnės kokybės, o brangesni – aukščiausios. Tačiau kaina priklauso ir nuo prekės ženklo bei dydžio. Todėl visada verta palyginti kainas tarp skirtingų gamintojų ir pasirinkti optimaliausią variantą pagal biudžetą.

proteino milteliai nauda

Kaip vartoti proteino miltelius?

Kad proteinų milteliai būtų efektyvūs, svarbu laikytis šių rekomendacijų:

Kiek vartoti

Optimali paros norma priklauso nuo kūno svorio, treniruočių intensyvumo ir tikslų. Tačiau vidutiniškai rekomenduojama suvartoti 1-2 gramus baltymų vienam kūno svorio kilogramui. Todėl 85 kg sveriantis žmogus turėtų gauti 85-170 gramų baltymų per dieną.

Kada vartoti

Geriausiai proteinai įsisavinami iš karto po treniruotės, nes tuomet raumenys yra labiausiai pažeisti ir reikalauja atstatymo. Taip pat baltymus naudinga vartoti tarp valgymų, kad palaikytų aminorūgščių koncentraciją.

Kaip vartoti

Proteino miltelius patogiausiai išgerti sumaišius su vandeniu, pienu ar sultimis. Taip pat galima įdėti į kokteilius, troškinius, pudingus ar varškėčius. Svarbu suvartoti pakankamą skysčių kiekį, kad baltymai gerai pasisavintų.

Derinimas su kitais maisto produktais

Kad organizmas galėtų pasinaudoti visomis proteinų teikiamomis naudomis, būtina su jais vartoti ir angliavandenius bei sveikus riebalus. Todėl proteinų kokteiliai dažnai papildomi uogomis, riešutų sviestu ar aliejumi.

Taigi, apibendrinant – proteinų milteliai gali tapti naudingu papildu jūsų mityboje. Tačiau nepamirškite derinti juos su įvairiais maisto produktais ir vartoti reguliariai bei tinkamomis porcijomis, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas