Žemės Rišutai Kcal – Maistinė Vertė

Žemės riešutai yra labai maistingi ir turi daug naudingų maistinių medžiagų. 100 gramų žemės riešutų vidutiniškai turi apie 575 kalorijas. Taip pat juose gausu riebalų, baltymų, angliavandenių, skaidulų, vitaminų ir mineralų.

Žemiau pateiktoje lentelėje išvardintos pagrindinės maistinės medžiagos, kurias galima rasti 100 gramų porcijoje keptų, nesūdytų žemės riešutų, bei jų kiekiai.

Maistinė medžiaga Kiekis 100 g
Energinė vertė 575 kcal
Riebalai 41,51 g
Sočiosios riebalų rūgštys 5,36 g
Angliavandeniai 14,46 g
Cukrūs 5,36 g
Baltymai 33,90 g
Skaidulos 8,48 g
Vitaminas E 8,33 mg
Magnis 168 mg

Žemės riešutuose gausu mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebiųjų rūgščių, kurios padeda palaikyti normalų cholesterolio kiekį kraujyje. Jie taip pat turi antioksidantų, pavyzdžiui, vitamino E, kuris saugo ląsteles nuo pažeidimų.

Dėl didelio baltymų ir skaidulų kiekio žemės riešutai ilgam suteikia sotumo jausmą, todėl tinka tiems, kas kontroliuoja svorį ar laikosi dietų. Nors juose nemažai kalorijų, bet jos daugiausia gaunamos iš sveikų riebiųjų rūgščių ir baltymų.

Tad apibendrinant galima teigti, kad žemės riešutai yra ne tik skanus užkandis, bet ir vertingas maisto produktas, kurio nerekomenduojama atsisakyti dėl didelės maistinės vertės. 100 gramų porcijoje yra net 575 kalorijos, daug naudingų riebalų, baltymų, vitaminų bei mineralų.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas