Čeburėkas Kcal – Maistinė Vertė

Čeburėkai yra populiarus užkandis daugelyje Rytų Europos virtuvių, įskaitant lietuvišką virtuvę. Tai traškūs, kepti pyragaičiai su įdaru, paprastai su sūriu, mėsa ar daržovėmis. Nors jie labai skanūs, čeburėkai gali būti gana kaloringi.

Pagal “MyNetDiary” svetainę, vidutiniškai 100 gramų čeburėkų yra apie 512 kalorijų (2137 kJ). Tai gana daug, palyginti su kitais užkandžiais. Štai keletas pagrindinių maistinių medžiagų 100 gramų porcijoje čeburėkų:

Maistinė medžiaga Kiekis
Kalorijos 512 kcal
Riebalai 31,1 g
Sočieji riebalai 1 g
Angliavandeniai 29 g
Baltymai 11 g

Kaip matome iš lentelės, nemažai čeburėkų kaloringumo sudaro riebalai. Nors juose yra nedaug sočiųjų riebalų, vis tiek 31 gramą riebalų 100 gramų porcijoje yra gana daug.

Be to, čeburėkuose gausu angliavandenių – 29 gramų 100 gramų porcijoje. Nors angliavandeniai suteikia energijos, per didelis jų kiekis taip pat didina bendrą produkto kaloringumą.

Galiausiai, nors 11 gramų baltymų 100 gramų nėra itin daug, tai vis tiek prisideda prie bendro čeburėkų kaloringumo.

Taigi išvada tokia, kad nors čeburėkai ir labai skanūs, jie tikrai nėra mažo kaloringumo užkandis. Vartojant didesnius jų kiekius reikėtų atsižvelgti į gana didelį kalorijų, riebalų ir angliavandenių kiekį. Geriausia čeburėkus valgyti saikingai ir derinti su mažiau kaloringais produktais.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas