Migdolų Sviestas – Nauda Sportuojantiems

Migdolų sviestas pastaruoju metu tampa vis populiaresnis tarp sportuojančių žmonių. Jis pasižymi aukšta maistinėmis savybėmis bei teikia daug naudos sportininkams. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl migdolų sviestas yra naudingas sportuojantiems ir kaip jį vartoti mityboje.

Migdolu Sviestas

Kodėl migdolų sviestas naudingas sportuojantiems?

Migdolų sviestas pasižymi aukšta maistingumo verte bei suteikia daug energijos, kas ypač svarbu fiziškai aktyviems žmonėms. Štai keletas priežasčių, kodėl migdolų sviestas yra puikus pasirinkimas sportuojantiems:

Daug baltymų ir mažai angliavandenių

100 gramų migdolų sviesto yra net 21 gramų baltymų. Be to, jis pasižymi žemu gliukozės kiekiu, todėl puikiai tinka sportuojantiems, siekiantiems išlaikyti raumenų masę ir vengti riebalų kaupimosi.

Omega-3 riebalų rūgštys

Migdoluose gausu omega-3 riebalų rūgščių, kurios padeda atsigauti po treniruočių, mažina uždegimą bei skausmą raumenyse. Be to, omega-3 teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą.

Magnis ir cinkas raumenims

Migdoluose taip pat gausu magni ir cinko – mineralų, itin svarbių tinkamam raumenų funkcionavimui bei atsistatymui po fizinio krūvio. Jų pakanka vienoje migdolų sviesto porcijoje.

Antioksidantai nuovargiui mažinti

Migdoluose gausu antioksidantų, tokių kaip E vitamino, kurie padeda kovoti su laisvaisiais radikalais, susidarančiais per intensyvias treniruotes. Tai padeda greičiau atsigauti bei jaustis pailsėjus po treniruočių.

Kaip vartoti migdolų sviestą sportuojant?

Norint pasinaudoti visomis migdolų sviesto teikiamomis naudomis, svarbu jį vartoti teisingai. Štai keletas patarimų, kaip įtraukti migdolų sviestą į mitybą sportuojant:

Prieš treniruotes

Viena ar dvi valandos prieš treniruotę suvalgykite 1-2 valgomuosius šaukštus migdolų sviesto. Jis suteiks ilgalaikės energijos bei padės išlaikyti glikemijos lygį treniruotės metu.

Po treniruočių

Iš karto po treniruotės suvalgykite migdolų sviesto užtepę ant duonos, bandelės ar vaisių. Tai padės atstatyti raumenis, atsigauti greičiau bei padidins baltymų sintezę.

Migdolu Sviestas nauda

Prieš miegą

Migdolų sviestas vakare prieš miegą paskatins ramybę, gerą miegą bei padės raumenims atsistatyti. Jį galite įtraukti į vakarienę ar tiesiog suvalgyti šaukštą prieš einant miegoti.

Patiekaluose

Migdolų sviestą taip pat galite įtraukti į įvairius patiekalus – košes, troškinius, salotų padažus ir t.t. Jis suteiks skonio bei papildomų maistinių medžiagų.

Be migdolų sviesto, svarbu sportuojant valgyti subalansuotą, visavertę mitybą – vaisius, daržoves, grūdus, baltyminius produktus. Taip pat nepamirškite gerti pakankamai vandens.

Migdolų Sviestas – Išvados

Migdolų sviestas – tai koncentruotas maistinių medžiagų šaltinis, itin naudingas sportuojantiems. Jame gausu baltymų, omega-3, antioksidantų bei kitų vertingų maisto medžiagų, padedančių greičiau atsigauti, auginti raumenis bei jaustis energingesniems.

Svarbiausia migdolų sviestą vartoti prieš ir po treniruočių, taip pat galima įtraukti į įvairius patiekalus. Nepamirškite derinti su kita subalansuota mityba bei pakankamu skysčių vartojimu. Tikėtina, kad reguliariai valgydami migdolų sviestą jausitės energingesni, greičiau atsigausite po treniruočių bei pasieksite geresnių sportinių rezultatų.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas